Вчені створили джерела енергії , які розчиняються в людському організмі.
Інноваційні батарейки будуть служити тимчасовими джерелами енергії для імплантантів. Інженери Університету Іллінойсу розробили батарею на основі тонкопленочного магнію. Через деякий час після імплантації в людське тіло вона повністю розкладається , не залишаючи токсичних слідів.
Передбачається , що така батарея буде використовуватися для тимчасового харчування імплантатів , які після виконання своїх функцій , також , розчиняться в організмі. Під час експериментів учені створили кілька варіантів розчинної батареї з катодами з заліза , вольфраму і молібдену - в усіх трьох випадках анод був створений з магнію . Електролітом виступав стандартний сольовий розчин фосфатів і хлоридів натрію.
Квадратний сантиметр такої батареї здатний виробляти до 2,4 міліампер струму. Розчиняючись , батарея виділяє в організм 9 міллігріммов магнію - це всього в два рази більше , ніж виділяється медичним магнієвим стентів , і зовсім не шкідливо для людського організму. Зараз дослідники працюють над тим , щоб продовжити термін служби батареї - поки що всі досвідчені зразки повністю розчиняються менш , ніж за добу. У перспективі такі пристрої можна буде використовувати для живлення одноразових хімічних сенсорів.
|